Pożyczki na czek GIRO

Przelew środków bezpośrednio na konto bankowe jest bez wątpienia jedną z najszybszych metod przekazania pieniędzy. Jednakże istnieją różne alternatywy w stosunku do tej formy – chociażby pożyczki na czek GIRO.

Opcja ta jest atrakcyjna w szczególności dla tych osób, które nie chciałyby, by pożyczone środki znalazły się na koncie bankowym. To właśnie w takich przypadkach czeki GIRO znajdują swoje zastosowanie i z pewnością będą nadal wykorzystywane na rynku.

Czym jest czek GIRO?

WYKAZ POŻYCZEK

Czek GIRO swoją nazwę zawdzięcza językowi włoskiemu, w którym “giro” oznacza przede wszystkim podróż, obieg lub obrót. Czek GIRO umożliwia wypłacenie środków pieniężnych w dowolnym oddziale Poczty Polskiej, który jest zlokalizowany na terenie naszego kraju.

Odbioru można dokonać także w placówce Banku Pocztowego lub Banku PEKAO.

Gotówka jest przekazywana pożyczkobiorcy bezpośrednio do ręki – rzecz jasna po uprzednim okazaniu właściwych dokumentów.

Warto zauważyć, że to rozwiązanie wykorzystywane jest już od bardzo dawna, jeszcze zanim wprowadzone zostały konta bankowe I inne usługi finansowe.

Dla kogo czek GIRO okazuje się najbardziej przydatny?

Z czeku GIRO korzysta wielu klientów. Zaliczają się do nich np. seniorzy, przeważnie osoby starsze, które nie posiadają własnego rachunku bankowego.

Kwota pożyczki jest wtedy przekazywana wygodnie do rąk własnych, bez potrzeby angażowania się w usługi bankowe, które dla seniorów mogą wydawać się skomplikowane. Kolejną grupę klientów stanowią osoby, które nie chcą, aby fakt wzięcia pożyczki był widoczny w historii operacji na koncie bankowym.

Pożyczki na czek GIRO pozwalają ten fakt skutecznie ukryć, jednocześnie spełniając swoje zadanie. Z czeków GIRO korzystają także osoby po prostu preferujące gotówkę.

Otrzymanie środków pieniężnych bezpośrednio do ręki niejednokrotnie pozwala zaoszczędzić czas – tym bardziej że nadal w wielu miejscach preferowane jest dokonywanie transakcji z użyciem gotówki, pomijając przelewy i inne operacje bankowe.

Pożyczki na czek GIRO znajdują swoje zastosowanie także w przypadku chęci otoczenia jakiejś operacji dyskrecją.

WYKAZ POŻYCZEK

Co należy spełnić, realizując czek GIRO?

Choć czeki GIRO mają swoje oczywiste korzyści, należy pamiętać o kilku kluczowych wymogach. Należy oczywiście mieć polskie obywatelstwo, a także dowód osobisty – to właśnie ten dokument umożliwia otrzymanie środków. Pożyczkę może otrzymać wyłącznie osoba fizyczna, tj. konsument. Potrzebna jest również zdolność kredytowa.

Pożyczkodawcy mogą mieć również swoje własne indywidualne kryteria przyznawania tego typu pożyczki. Aby otrzymać pieniądze, należy udać się do odpowiedniej placówki i wskazać aktualny dokument tożsamości.

Ważną informacją jest fakt, iż nikt inny poza określoną osobą nie może otrzymać środków – mamy wtedy pewność, że pieniądze trafią tylko i wyłącznie do nas. Czeki mogą mieć jedną z dwóch form – tradycyjną lub elektroniczną.

W przypadku formy tradycyjnej, czyli papierowej, wystarczy okazać go pracownikowi wraz z dokumentem tożsamości. Forma elektroniczna wymaga podania kodu transakcji, który otrzymuje się w wiadomości SMS-owej. Nie można zapomnieć o okresie ważności czeku GIRO. Pożyczkodawcy stosują różne okresy, najczęściej spotyka się ważność kilkudniową. Ważność ta jest podana w umowie pożyczki.

Pożyczkę należy zrealizować w tym właśnie terminie, gdyż po jego przekroczeniu czek traci niestety ważność. Należy także ponieść koszt 13 zł, wypłacając pieniądze na poczcie. Zdarza się jednak, że pożyczkodawcy dodają tę właśnie kwotę do zobowiązania, jednocześnie czyniąc całą operację o wiele wygodniejszą.

WYKAZ POŻYCZEK