FAQ - pytania i odpowiedzi na temat pożyczek online

Podajemy jedynie podstawowe warunki, jakie musisz spełnić przy wszystkich prezentowanych ofertach pożyczek na stronie taka-pozyczka.pl .

  1. Musisz być obywatelem RP
  2. Posiadać ważny dokument tożsamości jak: dowód osobisty lub paszport
  3. Posiadać nadany nr PESEL
  4. Mieć konto w banku (nie akceptowane są konta w SKOK-ach). Część firm uruchamia również opcje wypłaty w placówkach Poczta Polska
  5. Posiadać telefon komórkowy, który służy do przesyłania PIN-u przy wypełnianiu wniosku online.

Pamiętać jednak należy, że przy każdej ofercie pożyczkowej znajdują się rozszerzane warunki aby starać się o pożyczkę. Jest to między innymi zakres wiekowy klienta, warunki odnośnie źródeł dochodu, brak wpisów w bazach dłużników. Dlatego uczulamy aby dokładnie zapoznawać się z tymi warunkami przy konkretnej ofercie pożyczkowej.

W większości prezentowych ofertach nie jest wymagane zabezpieczenie pożyczki. Zazwyczaj dotyczy to szybkich pożyczek – tzw. chwilówk. Pamiętać jednak należy aby dokładnie zapoznać się z warunkami udzielenia pożyczki w konkretnych przypadkach.

Nie, zarówno my, jak i pożyczkodawca nie pobieramy żadnych wstępnych opłat za udzielenie pożyczki.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która dostarcza klientowi informacje o całkowitym koszcie pożyczki. Dzięki temu otrzymujemy jedną wartość procentową. RRSO pozwala na sprawne porównywanie ofert pożyczek, ponieważ zawiera w sobie wszystkie koszty, takie jak prowizje lub odsetki. RRSO jest liczony w stosunku rocznym. Istnieje prosta zależność, która wskazuje, że im niższa jest RRSO, tym niższy jest koszt kredytu.
Sposób wyliczenia RRSO dokładnie określa załącznik nr 4 do ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 r. nr 126, poz. 715 ze zm.)

Jeżeli wszystkie zobowiązania spłacasz w terminie, posiadanie kredytu nie będzie przeszkodą w otrzymaniu pożyczki gotówkowej.

W polskim prawie masz zagwarantowane, że możesz odstąpić od umowy i zwrócić całość pożyczki w ciągu 14 dni od jej otrzymania.

Nie. Nasza strona prezentuje jedynie sprawdzone i bezpieczne oferty firm pożyczkowych. Staramy się przedstawiać Państwu w jednym miejscu możliwość zapoznania się i ewentualnego wyboru pożyczki. Nie mamy wpływu na udzielanie pożyczek przez prezentowane na taka-pozyczka.pl firmy pożyczkowe. Z naszej strony mogą Państwu po wyborze oferty, wysłać wniosek online do firmy, która udziela pożyczki. My nie otrzymujemy żadnych danych osobowych i kontaktowych osoby, wypełniającej taki wniosek online.